Anketa

Znáte úlohu MAS Šipka v regionu?

Ano (125101 | 51%)

Ano

Ne (120306 | 49%)

Ne

Celkem hlasovalo: 245407Národní síť spouští nový web www.mistniakcniskupiny.cz - 10.02.2019

Venkov je náš domov - to je mottem nové webové stránky www.mistniakcniskupiny.cz. Najdete na ní výběr těch nejlepších projektů z českého venkova, které vznikly díky podpoře místních akčních skupin. Webovou stránku spustila Národní síť místních akčních skupin, která sdružuje po celém Česku 167 MASek. Jejím cílem je nejen vyvrátit zažité stereotypy kolem místních akčních skupin, ale především ukázat skutečné lidi a jejich příběhy, jež pojí láska k venkovu zhmotněná v projektech, které dělají z venkova lepší místo k životu.

Jako ochutnávku vám přinášíme představení prvních čtyř projektů, jejichž vzniku pomohly místní akční skupiny. Jejich výběr jen nastiňuje bohatou paletu aktivit, které místní akční skupiny na českém venkově pomáhají rozvíjet.

Pivo jako vášeň i byznys

Cílem všech místních akčních skupin je udržet a podpořit venkovské podnikání. Jak to dělá severočeská Místní akční skupina Český sever, si můžete přečístv článku o podnikání varnsdorfského pivovaru. A jestli máte rádi pivo, tak vám článek vřele doporučujeme, protože se majitel pivovaru s námi podělil o zajímavé informace, které každýmilovník piva ocení.

Nezapomínejme na staré a nemocné

Dalším styčným bodem, o který všechny místní akční skupiny usilují, je zajistit kvalitní zdravotní a sociální péči lidem, kteří na venkově žijí a pracují. Projekt na rozvoj paliativní péče v oblasti Českého ráje podpořila Místní akční skupiny Český ráj a Střední Pojizeří. Jak přesně takovéslužby fungují, si můžete přečíst v článku oorganizaciMalyra,která mimo jiné umožňuje seniorům stárnout v důstojných podmínkách.

Zpátky do práce

Naco jednotlivé místní akční skupiny dále kladou důraz, je zaměstnanost v regionu, ve kterém působí. Brdská místní akční skupinapřišla na to, jak dostat na trh práce lidi, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní. Jak to udělala? Můžete sipřečíst životní příběh pana Radka,který se účastnil projektutéto místní akční skupiny a nyní má práci, jížsi velice váží.

Venkov potřebuje stromy

Samozřejmě místní akční skupiny nezapomínajíani na ochranu životního prostředí a krajiny. Něco o tom ví Místní akční skupina Strážnickoz Moravy, která stojí za projektem Klimagreen. Oco přesně jde? Hlavním cílem je zachovat českou krajinu plnou vody a života. A jak to udělat? Recept naleznete v článku: Více zeleně  znamená lepší klima.Kde? No přece na tom novém webu.

« Všechny novinky

Kontaktní formulář