Anketa

Znáte úlohu MAS Šipka v regionu?

Ano (125106 | 51%)

Ano

Ne (120309 | 49%)

Ne

Celkem hlasovalo: 245415Venkov za sportem

 

Venkov za sportem je již uzavřený projekt spolupráce mezi Místními akčními skupinami Šipka a Otevřené zahrady Jičínska, který probíhal v letech 2011/2012. Spolupráce mezi MAS byla založena na programu LEADER IV. 2.1. a vycházela ze záměru osy III.2.1.2.

 V rámci tohoto projektu bylo vystavěno multifunkční sportovní a dětské hřiště včetně vybavení v Kojčicích a zrekonstruováno zázemí ke stávajícímu hřišti v obci Veliš.

Obě MAS pořádaly sportovní turnaje na svých územích, kvůli zapojení široké veřejnosti do kulturního dění v obcích a vše vyvrcholilo společným turnajem na nově vybudovaném hřišti v Kojčicích. Zástupci MAS pořádali společná setkání v průběhu celého projektu a vše směřovali k bezproblémovým průběhům sportovních akcí a k bezvadnému průběhu výstavby i rekonstrukce.  Plánovaly veškeré kroky projektu tak, aby vše bylo v souladu s pravidly SZIF a dotace byla proplacena. To se také povedlo, a proto projekt můžeme požadovat za úspěšně zrealizovaný.

V současné době probíhá ještě udržitelnost projektu a na hřištích se každoročně pokračuje v udržení tradic sportovních turnajů. 

 

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Fotogalerie

Kontaktní formulář